Lažna je bila dojava da je u zgradi suda u Šibeniku jutros postavljena bomba, priopćili su oz PU šibensko-kninske.
“Danas, 5. prosinca u jutarnjim satima Policijska uprava šibensko-kninska je zaprimila informaciju o anonimnoj dojavi o navodno postavljenoj eksplozivnoj napravi na objektu pravosudnog tijela u Šibeniku. Naša PU je jedna od niza policijskih uprava na području Republike Hrvatske s istovjetnom dojavom.

Na lokaciju su odmah upućeni policijski službenici protueksplozijske zaštite kako bi provjerili istinitost dojave i poduzeli druge mjere i radnje iz svoje nadležnosti. Obavljenim pregledom kompletnog objekta koji je završio u 11.15 sati nisu pronađena nikakva minsko-eksplozivna sredstva.
Ovim putem podsjećamo na društvenu odgovornost i samozaštitno ponašanje te u slučaju bilo čega sumnjivog, što se može dovesti u kontekst navedenog događaja, da se građani s punim povjerenjem obrate policiji te postupe u skladu s uputama policijskih službenika na mjestu događaja”, stoji u priopćenju.
Lažne su bile dojave I o bombama u sudovima diljem Hrvatske koje je jutros dobila policija.
FOTO: Danijel Ferić

