Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je da sezona cijepljenja protiv gripe počinje 17. listopada. Nabavljeno je 600 000 doza cjepiva, od kojih je 515 000 već stiglo u Hrvatsku i u tijeku distribucija u županijske zavode za javno zdravstvo. Cijepljenje je besplatno za osobe starije od 65 godina, štićenike i djelatnike domova za starije osobe i institucija za njegu kroničnih bolesnika, za osobe s kroničnim bolestima, djecu i adolescente na dugotrajnoj terapiji lijekovima koji sadrže acetilsalicilnu kiselinu, za zdravstvene radnike i trudnice. Osobe koje se žele cijepiti, a ulaze u skupinu s povećanim rizikom od teškog oblika bolesti i komplikacija moraju se javiti svojim liječnicima obiteljske medicine ili pedijatrima. Termin za cijepljenje poželjno je unaprijed dogovoriti.
Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je da se svi stariji od 12 godina mogu istovremeno cijepiti protiv gripe i korone.

