Datum objave: 09. Lipanj 2022

MANIFESTACIJA KOJA JE OSVOJILA SRCA GOSTIJU / U subotu na šibenskoj rivi ponovno će se "voljeti pidoče i debit", svi ste pozvani

Stanko Ferić
Stanko Ferić

Drugo izdanje manifestacije  “Pidoća & Debit se vole “ bit će održana u subotu, 11. lipnja od 19 sati  na šibenskoj rivi

Školjka pidoća, dagnja ili mušula, gastronomski je simbol srca Dalmacije i zaštitni znak šibenskog zaljeva, gdje rijeka Krka dodiruje more. Upravo u ovo vrijeme mladi debit puni se u butelje i spreman kreće prema tržištu. Na vašem stolu oni se susreću i zaljube: puna, mlada pidoća i svježi, lepršavi debit postaju skladan par”, kažu organizatori – TZ Šibensko – kninske županije i Grada

Lokalni ugostitelji i uzgajivači pidoća na šibenskoj rivi pripremat će školjke po svojim receptima, a vinari će lijepo ohladiti i preporučiti debit koji će najbolje parirati pojedinom receptu. Manifestacija počinje od 19 sati, a na samom događanju će se kupovati bonovi s kojim će se plaćati degustacijske porcije i čaše te će se koristiti plastic free tanjuri i pribor za jelo.

 

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3