Datum objave: 18. Prosinac 2018

Oporbeni vijećnici u Gradskom vijeću Šibenika zajedno u akciji:Traže izmjenu Poslovnika Gradskog vijeća

Diana Ferić
Diana Ferić

Sinhornizirano napuštanje posljednje ovogodišnje sjednice Gradskog vijeća Grada Šibenika i nesudjelovanje u donošenju proračuna za 2019. nije bila, čini se trenutna zajednička akcija svih oporbenih vijećnika već nastavljaju novim akcijama pod nazivom „ŠI oporba zajedno“. Danas su izvijestili javnost da će u četvrtak, 20.12. u 10,45 sati predati na protokol Gradske uprave Prijedlog za izmjenu Poslovnika Gradskog vijeća Grada Šibenika, a nakon toga će održati zajednički konferenciju za novinare.

Tražit će da se Poslovnikom ne ograniči trajanje Aktualnog sata budući da su u posljednje vrijeme limitirani reći ono što žele te ih se često proziva i prekida za zloupotrebljavaju govornicu.

Svi mahom smatraju kako se Gradsko vijeće sastaje jednom u tri mjeseca i da svi oni moraju imati dovoljno vremena pitati i kazati ono što žele radi zastupanja interesa građana koji su ih odabrali.


 U „Oprbi zajedno su“ Joško Šupe (SDP), Anton Dobra (NEZ), dr.sc. Ivo Glavaš (MOST), Ljubica Kardum (HSU), Branko Kronja (NLSP) ,Mia Matić (SDP) , Rikard Marenzi (NLSP), Milorad Mišković (HSS)Nenad Samaržija (HRAST) i Iris Ukić Kotarac (NLSP).

Oni su napustili prošlu sjednicu Gradskog vijeća isprovocirani načinom na koji je Novica Ljubičić, direktor Zelenog grada komunicirao s vijećnikom Ivom Glavašom, ali i općenito odnosom prema njihovim istupima.
 

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3